Herşey Bir "Oyun" Dergisiyle Başlar -Teknolojiye Ilk Adim-

Herşey Bir "Oyun" Dergisiyle Başlar -Teknolojiye Ilk Adim-

İlk durum : intel’in bir islemcisini söyle deseler söyleyemezsin. Başkalarından duyma bilgileri, gerçekten biliyomuşcasına savunursun, sende bilmediǧinin fakındasın.
Disarıda gezerken bilgisayar oyunu dergisi gorursun. O çekici kapak resimleri egolarını harekete geçirir ve alırsın. Bilmezsin ki bu kitap hayatını önce ve sonra olarak ikiye ayıracak.. Eve gidip başlarsın okumaya. “Vay be şu oyuna bak.. Keşke bilgisayarım güçlü olsaydı da oynayabilseydim..” Ilerlersin ve kitabın donanım bolumu, genelde okumadıǧım, bana sıkıcı gelen bölüm. Neyse zamanım boş, bu sefer okuyalım bakalım. Başlarsın okumaya.. Okudukça zevk alırsın, teknolojiye baǧımlılık belirtileri başlar ama farkında deǧilsin. Aynı sayfayı tekrar tekrar okursun. Artık teknoloji baǧımlısı oldun. Bildiǧin parçalarla sürekli sistem toplarsın. Her bütçeye uygun, her turlu konfigurasyonu yaparsın. En yakın zamanda bu parçaları alacaǧını, kendi sistemini kendin toplayacaǧını umut edersin. Derken forumlara girmeye başlarsın. Aklına takılan sorular, donanim karşılaştırmaları, sistem önerisi, yardım etme duygusu…

Sonra o gün gelmiştir. Ilk defa kendi bilgisayarini toplayacaksın. Gidersin, sistem özelliklerinin yazılı olduǧu kaǧıdı çıkarıp ordaki görevlinin onerilerine kulak asmadan parcalarin olup olmadigina bakarsin. Oyle bir sistem toplarsin ki gorevliden bile tebrik alirsin. Parcalari toparlayip parasını vermek icin kasaya kosarsin… Hemen islemleri halledip evde sistemi kurarsin ve baslarsin en yuksek konfigurasyon isteyen oyunlarla bilgisayari denemeye, aǧzın açık bir şekilde.. Basardin..!! Ilk adimi basariyla attin ama bu sadece baslangic. ileride daha ne işlere bulacasaksin :)